Szukasz szczęścia i harmonii w życiu? Dobrze trafiłeś...

Nasze profesjonalne zestawy do synchronizacji różnicowej półkul mózgowych zapewnią Ci spokój i pozwolą osiągnąć co tylko zechcesz. Nasze zestawy oferują osiąganie niepowtarzalnych efektów i to minimalnym nakładem wysiłku... wystarczy przez kilkanaście minut dziennie słuchać naszych nagrań.

Najpierw chcielibyśmy zademonstrować ogólny mechanizm działania naszego mózgu. Poniżej przedstawię informacje dotyczące fal jakie mózg generuje podczas swojej pracy. Częstotliwość i rodzaj fal mózgowych mierzy się za pomocą urządzenia zwanego encelofalogram (EEG). Po przeanalizowaniu wykresu EEG można dojść do wniosku, że wraz ze zmianą stanu świadomości zmieniają nam się fale mózgowe.

Stany naturalne:

DELTA
Stan o częstotliwości fal mózgowych wynoszącej od 0.5 do 4 Hz. W praktyce oznacza to stan głębokiego snu, który to stan jest całkowicie nieprzydatny człowiekowi poza odpoczynkiem.

ALFA
Częstotliwości od 7-14 Hz, to nic innego jak sławna ostatnimi czasy synchronizacja półkul mózgowych. Jednakże w naturze spotyka się jedynie od 10-14 Hz. Stan ten to stan medytacji i kontemplacji, także stan tuż przed zaśnięciem - moment, kiedy ciało już nie wykonuje żadnych ruchów poza mechanicznym oddechem oraz biciem serca, natomiast umysł zachowuje dogasające resztki świadomości przed zapadnięciem w sen.

THETA
Częstotliwości od 4-7 Hz. Stan występuje głównie w medytacji. Stan też można także zaobserwować w czasie płytkiego snu, wtedy jednak częstotliwości nie przekraczają 5 Hz. Jego praktyczne zastosowanie to przede wszystkim zastępowanie snu. Ma także zastosowanie głęboko relaksujące.

BETA
Stan normalnego funckjonowania mózgu. Każdy z nas doświadcza tego stanu podczas codziennego życia, nie będę więc się o nim zbytnio rozpisywać. Częstotliwości pracy mózgu znajdują się w granicach 14 do około 30Hz.

Stany wywoływane sztucznie:

STAN HIPNOTYCZNY
Biorąc pod uwagę analizę encefalograficzną umysł znajduje się na pograniczu stanów alfa i theta. Różnica polega na tym, że jest on niezwykle podatny na dowolne sugestie. W stanie tym, poprzez nagranie sobie dowolnego polecenia i zmiksowanie go z odpowiednim dźwiękiem możemy programować własną podświadomość. Przykładowe użycie tego stanu może być takie: Od dziś będę się bardziej przykładać do moich obowiązków Umysł świadomy w tym stanie jest prawie wyłączony, znajdujemy się na pograniczu snu, tak więc polecenie dociera prawie bezpośrednio do podświadomości. Pomyśl o możliwych zastosowaniach takiego stanu! Technicznie rzecz biorąc aby wprowadzić się w taki stan wystarczy zmienić dźwięk wprowadzający nas normalnie w stan górnego Theta (około 7 Hz) w taki sposób, aby jego głośność rosła i malała z częstotliwością 120 cykli na minutę. W ten właśnie sposób hipnotyzer wprowadza nas w stan hipnozy za pomocą wahadełka (macha nam nim przed oczami z właściwą częstotliwością).

STAN JEDNOPÓŁKULOWY
Znów analiza encefalograficzna nie wykazuje niczego niezwykłego - to po prostu stan górnego alfa, w którym człowiek jest prawie całkowicie świadomy i zdolny do wykonywania zadań umysłowych. Różnica polega znów na dźwięku pulsacyjnym. Okazuje się, że przy zmianie głośności dźwięku z prędkością około 50 cykli na minutę aktywna jest TYLKO JEDNA półkula mózgu - ta, której aktualnie w czasie wprowadzania się w dany stan używamy. Dlatego jest to doskonały stan do rozwiązywania wszelakich problemów logicznych oraz matematycznych, a także pracy artystycznej. Znacząco UWYDATNIA on daną półkulę, tłumiąc jednocześnie głos drugiej. Często używam tego stanu, gdyż jako umysł ścisły (fizyk z zamiłowania i informatyk z zawodu) mam spore problemy z zaprojektowaniem ładnej grafiki na strony internetowe - a taką właśnie pracą się zajmuję. Wtedy wystarczy tylko przytępić lewą półkulę aby prawa zaczęła kreować piękne obrazy - które następnie wykorzystuję przy projektowaniu stron.


Obecnie wiele urządzeń dostępnych na rynku do szybkiej nauki działa na zasadzie wprowadzania organizm w stan relaksu (fale alfa), np. SITA jest takim urządzeniem do szybkiej nauki języka angielskiego.

Półkule mózgowe

Ludzki mózg składa się z dwóch półkul: prawej i lewej. Prawa półkula mózgowa odpowiada za myślenie abstrakcyjne, za wyobraźnię oraz za doznania estetyczne (różnego rodzaju doznania emocjonalne, język niewerbalny). Natomiast lewa półkula mózgowa odpowiada za logikę i analizę (język werbalny, słowa, liczby). Przeciętny człowiek używa tak na co dzień tylko jednej z nich, podczas gdy druga jest jakby uśpiona. Najefektywniejsza jest praca mózgu wtedy gdy człowiek wykorzystuje obie półkule mózgowe na raz. Taki proces nazywamy synchronizacją półkul mózgowych. Proces synchronizacji półkul mózgowych zachodzi w stanie alfa (patrz tabelka). Jedną z metod synchronizacji półkul mózgowych jest metoda dudnień różnicowych (hemi-sync).

CZYM SĄ DUDNIENIA RÓŻNICOWE?

Wrażenie słyszenia dźwiękowych dudnień różnicowych ma miejsce, gdy słuchamy dwóch czystych dźwięków o prawie równych częstotliwościach, przy czym każdy z tych dźwięków słyszany jest przez jedno ucho dzięki zastosowaniu słuchawek .Mózg łączy te dwa sygnały i w wyniku powstaje wrażenie słyszenia trzeciego sygnału zwanego dudnieniami różnicowymi. Np. w jednym uchu słyszymy dźwięk o częstotliwości równej 4 Hz a w drugim 7 Hz to różnica częstotliwości tych dźwięków czyli 3 Hz jest właśnie owym trzecim dźwiękiem, czyli w pewnym sensie wyindukowaną pracą mózgu. Dudnienia różnicowe powstają w superior olivary nucleus, w miejscu przeciwsobnej integracji sygnałów nerwowych pochodzących od zmysłu słuchu. Następnie to wrażenie dźwiękowe na drodze neurologicznej przesyłane jest do układu siatkowatego i kory mózgowej. Natomiast reakcje kory mózgowej mogą być obiektywnie rejestrowane za pomocą EEG jako częstotliwościowa reakcja mózgu. Reakcja ta dostarcza dowodu na neurologiczną skuteczność dudnień różnicowych. Wyjątkowość dudnień różnicowych znajdujących się na moich płytach polega na tym, że nie są one prostymi dudnieniami fal sinusoidalnych, lecz zostały stworzone jako złożone formy podobne do fal mózgowych.

Synchronizacja półkul mózgowych naprawdę zmienia całe życie, gdyż dudnienia pozwalają na:


Poniżej z tabeli możemy łatwo wywnioskować, z którą półkulą bardziej się identyfikujemy (jest dominująca):

Lewa:

- logiczna, starająca się
- dosłowność
- małe pisane litery
- duże litery
- logika
- drukowane litery
- mowa
- sekwencyjność
- kodowanie informacji
- krok po kroku
- skupianie się na szczegółach
- percepcja czasu
- percepcja słuchowa
- matematyczność
- sylabizowanie
- przetłumaczenie obrazów wyobraźni na słowa
- pamięć krótka (częściowo po obu stronach)
- przetwarza szczegóły dźwięku, poszczególne fazy, słowa piosenki

Prawa:

- twórcza i odruchowa
- synteza
- intuicja
- kontrola nad ruchem
- całość (ogólny ogląd)
- wizja panoramiczna
- percepcja przestrzeni
- percepcja wizualna
- pamięć długa
- wyobraźnia
- lubi słuchać tylko melodii
- czytamy, ale nie rozumiemy co czytamy
- wizualizacja
- metaforyczność
- uduchowienie - modlitwa
- produkcja słów
- uzdolnienia plastyczne
- seks (przyjemność)

Wewnątrz naszego mózgu odbywają się procesy elektrochemiczne, które manifestowane są w formie impulsów elektrycznych. Możemy je zmierzyć za pomocą aparatury EEG (elektroencefalografu). Otrzymujemy w ten sposób częstotliwość drgań fal mózgowych podawaną w cyklach na sekundę (Hz - hercach).

Badania wykazały, że zarówno częstotliwość fal mózgowych jak i ich amplituda nie jest stała i ściśle zależy od czynności, jaką umysł wykonuje. Tak więc stan czuwania wzmaga częstotliwość potencjałów elektrycznych mózgu i obniża ich amplitudę, a stan spoczynku, drzemki i relaksu odwrotnie, zwalnia częstotliwość i zwiększa amplitudę fal. Zostały one podzielone na cztery zakresy i nazwane kolejnymi literami alfabetu greckiego (w kolejności ich odkrywania): alfa, beta, theta i delta.






Poniżej przedstawiłem krótką charakterystykę każdego zakresu częstotliwości fal mózgowych (poziomu umysłu):


BETA - częstotliwość fal mózgowych od 14 do około 30Hz
Ten zakres częstotliwości charakteryzuje najzwyklejszy całkowity stan przytomności umysłu. Człowiek jest wtedy skupiony na świadomości zewnętrznej, odbiera bodźce z otoczenia za pomocą swoich pięciu zmysłów: wzroku, słuchu, smaku, dotyku i węchu. Czytając ten tekst zapewne znajdujesz się właśnie w tym stanie. Fale beta można zarejestrować z okolicy czuciowo-ruchowej (przednich okolic czaszki) a ich amplituda zwykle nie przekracza 20 mikrowoltów. Uważa się, że są one wyrazem desynchronizacji czynności bioelektrycznej kory mózgowej i nasilają się pod wpływem bodźców zewnętrznych (np. otwarcie oczu) powodujących blokadę rytmu alfa. Amplituda fal ulega obniżeniu pod wpływem bodźców kinestetycznych.


ALFA - częstotliwość fal mózgowych od 7 do 14Hz
Gdy fale mózgowe obniżą się do poziomu nieznacznie niższego niż 10-14Hz, większość ludzi zapada w sen. Charakteryzuje on wewnętrzne poziomy aktywności umysłowej, spokój, odpoczynek, inspirację, twórczość, przyśpieszone gojenie, koncentrację, lepsze przyswajanie materiału, pamięć, percepcję pozazmysłową i inne fenomeny. Towarzyszy przede wszystkim medytacji i lekkiemu snu. W tym stanie znajdujemy się zawsze na krótko przed zaśnięciem i zaraz po przebudzeniu, a także czasem w chwilach głębokiego zamyślenia lub skupienia. Mamy wtedy pełny dostęp do obydwu półkul mózgowych, co znacznie wspomaga wizualizację i wyobraźnię. Fale alfa można zarejestrować głównie z okolicy potyliczno-ciemieniowej i charakteryzują się one zmienna amplitudą wynoszącą średnio około 50 mikrowoltów. Są wyrazem synchronizacji czynności wielu jednostek dendrytycznych i pojawiają się w stanie czuwania z relaksem. Występują zwykle przy zamkniętych oczach. Znikają one podczas wysiłku umysłowego, np. wykonywaniu działań matematycznych albo przy otwarciu oczu i zadziałaniu na nie światła. Blokowanie rytmu alfa jest wyrazem desynchronizacji aktywności bioelektrycznej zachodzącej pod wpływem koncentracji umysłowej lub stymulacji czuciowej.


THETA - częstotliwość fal mózgowych od 4 do 7Hz
Jest to częstotliwość towarzysząca nam zwykle przez większą część snu. Świadomość może wtedy funkcjonować tylko w jednym wymiarze, który charakteryzuje głębsze poziomy medytacji i koncentracji. Będąc świadomym przy tej częstotliwości fal mózgowych, mamy możliwość kontroli fizycznego bólu, a w niektórych przypadkach nawet krwawienia. Często ludzie w szoku miewają takie "nadprzyrodzone" zdolności, jednak ich nie kontrolują. Fale theta o stosunkowo wysokiej amplitudzie dochodzącej do 100 mikrowoltów można niekiedy zarejestrować na okolicą skroniową i ciemieniową. Rytm theta pochodzi od aktywności elektrycznej hipokampa.


DELTA - częstotliwość fal mózgowych od około 0.5 do 4Hz
Jest to stan nieświadomości, który towarzyszy m.in. głębokiemu snu. Wydaje mi się jednak, że utrzymanie świadomości przy tej częstotliwości może być możliwe. Obiło mi się nawet o uszy, że The Silva Mind Control w USA prowadzi kursy nazwane UltraMind uczące wykorzystywać ten zakres fal mózgowych. Fale delta w czasie snu występują niekiedy na przemian z wyładowaniami w kształcie wrzecion składających się z fal o częstotliwości 12 - 14 Hz (rytm alfa).

W czym może Państwu pomóc muzyka synchronizująca?

Proces emocjonalny

Sen i wykorzystanie czasu snu Doświadczenia transcendentalne Produktywność i działalność umysłowa Ciąża i poród

Twórcą i pionierem pierwszej metody synchronizacji półkulowej poprzez odpowiednią muzykę jest Monroe Institute Hemi Sync®. Zestawy Phaera są doskonałym odpowiednikiem tej muzyki.

Czy wiesz, że...

Mózg jest najbardziej skomplikowanym i wrażliwym narządem w ciele człowieka. Poprawne jego działanie decyduje o postrzeganiu naszej rzeczywistości i umiejętności radzenia sobie w życiu. Jak to się dzieje, że jednym wszystko przychodzi łatwo, uczą się szybciej, kreatywnie (twórczo) rozwiązują problemy, potrafią korzystać ze swoich talentów, są bardziej inteligentni i zostają geniuszami?

Trochę teorii...

Nasza świadomość i podświadomość pracowałaby znacznie lepiej, gdybyśmy wykorzystywali cały potencjał dostępny w naszym mózgu. Ale przeciętny człowiek wykorzystuje tylko 3-6% możliwości swojego mózgu. Naukowcy i ludzie z wysokim IQ 6-10%, a geniusze ponad 10%. Co się więc dzieje z tymi 90%? Ta znaczna część jest w stanie uśpienia (wyłączona). Okazuje się, że tajemnica uaktywnienia tej części mózgu tkwi w nas samych, w tym jak mózg pracuje, a mówiąc jaśniej jak się między sobą (na jakich częstotliwościach) porozumiewają się półkule mózgu. Czy ich praca jest zsynchronizowana. Nie uruchomimy tych ponad 90% jeśli będziemy przebywać w stanie aktywności beta.

Stymulując odpowiednio fale mózgowe specjalnie przygotowaną muzyką, uzyskujemy w sposób świadomy obniżony stan aktywności mózgu. Przechodzimy ze stanu beta - (normalna aktywność i pobudzenie, przebieg fal ostry, nieregularny, przy częstotliwości powyżej 13 Hz.), do stanu alfa lub głębszego - theta (podobny do głębokiego snu, przebieg fal bliski sinusoidy i o częstotliwości poniżej 7 Hz.), a sprawi, że:

Uwaga: u niektórych osób może powodować eksterioryzację (wyjście umysłu poza ciało i podróżowanie poza nim). Dla większości z nas to doświadczenie odbierane jest jako bardzo przyjemne i bezpieczne.

Korzyści z zestawów PHAERA jest znacznie więcej. Dzieci od chwili narodzin prawie zawsze przebywają w stanie alfa ok. 6-8Hz dzięki temu w niesamowitym tempie przyswajają sobie wiedzę (uczą się mówić, chodzić i biegać, bawić się i mają cudowną wyobraźnię). My przebywając w stanie alfa lub theta zawsze czujemy błogi spokój.

Mózg składa się z dwóch półkul: prawej i lewej. Prawa półkula unerwia lewą połowę ciała i na odwrót. U większości osób (także u leworęcznych) lewa półkula jest odpowiedzialna za myślenie logiczne, analityczne, racjonalne, matematyczne, za procesy werbalne. Lewa półkula "widzi drzewo zamiast lasu". Prawa półkula, to myślenie całościowe (tzw. holistyczne), intuicyjne, synteza, wyobraźnia, skojarzenia, symbole, praca obrazami. To ona "widzi las, zamiast pojedynczych drzew".

Synchronizacja półkul mózgowych w badaniach naukowych.

Naukowcy odkryli, że uznani w świecie geniusze korzystają w czasie procesów myślenia zarówno z logiki lewej, jak i wyobraźni prawej półkuli. Umożliwia to lepsza niż u innych synchronizacja półkul mózgowych. A synchronizacja lewej i prawej półkuli mózgowej sprzyja powstawaniu twórczych pomysłów, poprawie pamięci itp. Badania przeprowadzone na zaawansowanych joginach, mnichach zen i szamanach, mających za sobą wieloletni trening medytacyjny w tradycyjnym stylu, potwierdziły, że ich mózgi w stanach głębokiego transu medytacyjnego wykazują wysoką synchronizację (koherencję) pomiędzy prawą i lewą półkulą oraz przewagę rytmów alfa (7-13 Hz) i theta (4-7Hz) w obrazie elektroencefalograficznym. W latach pięćdziesiątych zaobserwowano możliwość wodzenia rytmów czynnościowych mózgu przy pomocy bodźców wzrokowych i słuchowych. Okazało się, że mózg przystosowuje się do częstotliwości bodźca, np. gdy migano w oczy światłem w częstotliwości 8 Hz (osiem razy na sekundę) po paru minutach zaobserwowano wzrost częstotliwości 8 Hz w wykresie EEG. Specjalna technika dudnień różnicowych powodowała ponadto zwiększenie synchronizacji pomiędzy półkulami. Dudnienia różnicowe powstają na skutek emisji dźwięków o zbliżonej częstotliwości, to w odsłuchu pojawi się dudnienie, które jest wynikiem nakładających się (interferujących) fal dźwiękowych. To zjawisko opisano już w XVIII wieku. Jednak dopiero pod koniec lat sześćdziesiątych XX wieku stwierdzono, że jeśli oba dźwięki poda się osobno do obu uszu (w słuchawkach stereo) to dudnienie powstaje w ośrodku słyszenia w mózgu, który ma tendencję do dopasowywania się do częstotliwości dudnienia oraz synchronizacji półkul. W ten sposób odkryto możliwości wprowadzania mózgu w stan zbliżony do tego, w którym medytowali głęboko zaawansowani jogini po wielu latach treningu. W toku wieloletnich badań okazało się, że w stanie synchronizacji półkulowej mózg nie tylko wchodzi w głębokie stany medytacji i relaksacji, w których łatwo ujawnia się treść podświadomości (co daje m.in. zwiększoną kreatywność) ale staje się bardzo chłonny i łatwo koduje nowe informacje. Zsynchronizowany mózg nie tylko łatwiej i z większą trwałością zapamiętuje np. słówka języka obcego, ale również może zmienić wzorce postrzegania świata i zachowania jednostki. W ten sposób można wpływać na podświadomą część umysłu. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest sterowanie zachowaniami nieświadomymi: np. kontrola nałogów (nikotynizm, alkoholizm, przejadanie się), podnoszenie nastroju, zwiększenie energii i kreatywności, polepszenie pamięci, przezwyciężenie tremy i nieśmiałości, zwiększenie siły układu odpornościowego i itp. Od tysięcy lat szamani korzystali z wpływu bodźców słuchowych na umysł i mózg, poprzez bębnienie i specyficzną muzykę, jednak dzięki nowoczesnym badaniom otrzymaliśmy o wiele potężniejszą i bardziej precyzyjną technologię wpływania na własną podświadomość. Dobre nagranie synchronizacyjne powstaje w wyniku sprzężenia kilku istotnych czynników, a głównymi są: technika wodzenia rytmów czynnościowych i odpowiednio dobrana muzyka. Metoda synchronizacji półkulowej może pomóc nam odkryć w sobie naturalne dla każdego możliwości przebywania w stanie alfa - relaksu, co może mieć dla nas zbawienny wpływ na nasze funkcjonowanie w codziennym życiu. Możliwości zastosowania tej muzyki do wodzenia (sterowania) rytmów czynnościowych i synchronizacji półkulowej są wręcz nieograniczone i dobroczynne. Sprawa jest oczywista - im dłużej pozostajesz w stanie alfa lub theta tym mniej czasu tracisz na zmagania, a osiągasz więcej. Twoje cele są szybko osiągane, przestajesz popełniać błędy - podejmujesz praktycznie zawsze słuszne decyzje, które są korzystne dla Ciebie i wszystkich. Z łatwością zarabiasz pieniądze, z łatwością możesz tworzyć genialne pomysły i zarobić na nich. Wprowadzasz zgodę i harmonię do związków i do pracy. Inni zaczynają doceniać twoje dobroczynne towarzystwo. Naucz się korzystać z genialności Twojego umysłu. Zastosowanie profesjonalnego programu komputerowego do obróbki i edycji dźwięku umożliwiło mi wygenerowanie specjalnej fali tzw. dudnień różnicowych, które w skomponowanej do tego celu muzyce, generują dźwięk o specjalnych cechach - częstotliwości i amplitudzie odpowiadającym falom ludzkiego mózgu pogrążonemu w głębokim relaksie, medytacji lub hipnozie czyli w rytmie theta (4-7 Hz). Rytm theta występuje również we śnie podczas tzw. fazy REM czyli wtedy, kiedy śnimy. Korzystając z tej funkcji. Główną część nagrania stanowi dźwięk o częstotliwości 5 Hz. Pod sam koniec częstotliwość się zwiększa do 10-12 Hz czyli tej, która występuje w spokojnym, ale normalnym stanie świadomości alfa-beta.

Słuchając nagrań z naszych płyt można wprowadzić świadomość w odmienny stan, podobny do tego który pojawia głębokim śnie ale tu jesteśmy świadomi tego co się dzieje. Nasze płyty są przydatne przy medytacjach, wizualizacjach, podróżach astralnych i różnych eksperymentach. Nagrania należy słuchać przez słuchawki stereofoniczne lub z tzw. "jamnika"- radiootwarzacza, z tym, że głowa musi się znajdować po środku głośników, tak, by lewy głośnik grał do lewego ucha, a prawy do prawego ucha. Ważne jest, by nasza głowa stanowiła sztuczną separację kanałów.

Przeprowadziliśmy na sobie liczne eksperymenty, dopracowując optymalnie generowany dźwięk synchronizujący półkule. Storzyliśmy te nagrania, stosując je w pierwszej kolejności na sobie. Nagrania nasze polecamy wszystkim tym, którzy chcieliby doświadczyć odmiennych stanów świadomości, adeptom rozwoju duchowego, ludzi pragnących doświadczyć oderwania od codziennych zmagań, uczących się języków obcych, zaznać piękna głębokiego relaksu i medytacji, poprawić stan zdrowia spowodowany stresem i nie tylko (szczegółowy opis wykorzystania tej muzyki do samoleczenia jest opisany w środku okładki CD).

Kupując nasze płyty robisz najlepszą inwestycję swojego życia - inwestujesz w siebie! Za niewielkie pieniądze zyskujesz cudowną technikę poprawiającą funkcjonowanie mózgu. Zaczniesz wykorzystywać uśpione części swojego mózgu. Kupujesz "oprogramowanie" do wykorzystania całej potęgi super komputera w sobie (jakim jest mózg). Do tej pory wykorzystywałeś jego możliwości na poziomie ok. 3-5%, to jakby mając super szybki komputer, wykorzystywać jego możliwości, jako prymitywnego kalkulatora!

Do słuchania mojej muzyki nie są potrzebne żadne specjalne słuchawki czy wysokiej jakości sprzęt audio. Synchronizacja następuje na zasadzie dudnień różnicowych, które tworzy wasz mózg pod wpływem tej muzyki.

Czym są dudnienia różnicowe?

Dudnienia różnicowe powstają jeśli słyszymy zbliżone dźwięki o nieznacznie innej częstotliwości, każde w innym uchu. W ośrodku słyszenia w mózgu zachodzi specyficzna interpretacja takich sygnałów. Mózg wtedy interpretuje to zjawisko jako 3 dźwięk. Łączy dwa sygnały (kanał lewy i prawy) i w wyniku powstaje wrażenie słyszenia trzeciego sygnału zwanego dudnieniami różnicowymi. Np. jeśli w kanale lewym jest dźwięk o częstotliwości 105Hz a w kanale prawym 100Hz to wypadkowa częstotliwość wynosi: 105-100=5Hz. Czyli w naszym mózgu powstanie dźwięk dudnienia różnicowego o częstotliwości 5Hz. Proszę nie mylić z infradźwiękami (infradźwięki to dźwięki poniżej progu słyszalności, ale odczuwane przez ciało).

©2006 Phaera
Wszelkie prawa zastrzeżone